Képregény Blog

Képregényfesztivál: a tervezett program (frissítve)

2014. május 13. 18:40 - Képregényblog

10BNKF_kiskep.jpgA május 18-i 10. Budapesti Nemzetközi Képregényfesztivál tervezett programja.

Frissítés: A legújabb változat plusz információkkal itt található!

A változtatás jogát a szervezők fenntartják.

Télikert:

10 óra: Az ArtComix képregénypályázat döntőseinek a prezentációi
11 óra: A fesztivál hivatalos megnyitója
11.15: Lucky Luke 40 éve Magyarországon - kerekasztal-beszélgetés korábbi is mostani fordítókkal (Kopeczky Csaba, Banitz Ildikó, Meggyesi Gábor) és vetélkedő, Simon István vezetésével
12 óra: Korcsmáros Pál és a nők - Korcsmáros Gábor előadása
12.30: A képregénypiac helyzete Franciaországban és az USA-ban - Nicolas Grivel (FR) előadása (angol nyelven, tolmácsolással)
13 óra: A Kingpin kiadó tervei: Batman és Marvel-képregények - Harza Tamás előadása
14 óra: Galla Miklós love story-ja a brit képregényekkel - Galla Miklós előadása
14.30: Díjátadó és eredményhirdetés:
- Az Alfabéta-díjak átadása: a díjakat Galla Miklós adja át, a nyertes műveket Szép Eszter és Szekeres Nikoletta értékeli
- A Korcsmáros Pál-díj átadása az idei győztesnek, Tálosi Andrásnak. A díjat átadja Korcsmáros Gábor, laudációt mond Bayer Antal
- Az ArtComix pályázat zsűrije eredményt hirdet
15 óra: Fióktól az újságosig: a képregénykiadás mai lehetőségei Magyarországon - Tálosi András előadása
15.30: Comic Battle hazai és külföldi alkotók részvételével, a főharcos Fritz Zoltán
16 órától levezető beszélgetés a fesztivál külföldi vendégeivel (tolmácsolással)
Műsorvezető Vass Róbert, MKSZ-ügyeletes 10-14 között Szekeres Nikoletta, 14.30-15.30 között Takács Eleonóra

Kisterem:

11.30: Angry Mum története - Hélène Becquelinnel (CH) beszélget Szép Eszter (francia nyelven, tolmácsolással)
12 óra: A rabbi macskája (francia animációs film, 90 perc, angol felirattal)
13.30: Rusz Líviával beszélget Kiss Ferenc és Szatmáry József
14 óra: Az úr nyolcadik kerülete - beszélgetés Pál Dániel Levente és Lakatos István készülő kötetéről
15 óra: Options - Bartosz Sztybor és Piotr Nowacki (PL) előadása (angol nyelven, tolmácsolással)
15.30: Dylan Dog, Brendon és a többiek - Claudio Chiaverotti (IT) előadása (olasz nyelven, tolmácsolással)
16 óra: Az illuzionista (francia animációs film, 90 perc, magyarfelirattal)
MKSZ-ügyeletes 11.30-14 között Szabó Zoltán Ádám, 15-16 között Szép Eszter

Kert:

- 13-15 óra: Boulet (FR) interaktív képregényrajzolása
- 11-14 óra: "Művészsimogató" - képregényrajzolás számos magyar alkotó részvételével (várható résztvevők: Ábrai Barnabás, Barta Szabolcs, Csepella Olivér, Fórizs Gergely, Fritz Zoltán, Haránt Artúr, Jáger Attila, Kasza Magdolna, Kiss Judit, Lakatos István, Madarász Gergely, Merényi Dániel, Molnár Gábor, Nóthof Ferenc, Pádár Ádám, Pilcz Roland, Süli Andrea, Szécsi Zoltán, Vári Tamás, Vincze Nóra)
- Napirajz-dedikálás Merényi Dániellel

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://kepregeny.blog.hu/api/trackback/id/tr96118011

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
KÉPREGÉNY BLOG